Jest to najnowsza, opatentowana technologia zabiegowa, która powstała na podstawie badań i doświadczeń uznanych lekarzy i inżynierów. Nasz laser łączy w sobie kilka funkcji, które znajdują zastosowanie w leczeniu wielu dolegliwości . Za pomocą tego urządzenia wykonywać możemy zabiegi takie jak: trwałe usuwanie owłosienia, fotoodmładzanie - likwidacja zmarszczek, ujędrnianie skóry, oraz niwelowanie przebarwień, trądziku, rumienia i popękanych naczynek krwionośnych.
Róźnica między lnaszym laserem, a IPL i E-Light
Tradycyjny IPL czy E-LIGHT rozbija jeden pojedynczy impuls na pod-impulsy, by dać skórze czas na obniżenie temperatury, gdyż dawka energii jest zbyt duża i zmienna. Może to być niebezpieczne dla skóry klienta i grozić poparzeniem, dlatego konieczne jest wprowadzenie przerw między pod-impulsami. Przez to rozbicie sam zabieg jest mniej skuteczny ,a jednocześnie bardziej odczuwalny dla klienta, czasem wręcz nieprzyjemny. Również włos odrasta zdecydowanie szybciej niż przy technologii naświetlania pojedynczego ciągłego.
W przypadku naszego lasera, dzięki systemowi naświetlania PTF oraz użyciu podwójnych lamp, energia dawkowana jest jednolita i ciągła, przez co rezultaty zabiegowe są zdecydowanie lepsze względem tradycyjnego IPLa czy E-LIGHT, wystarczy mniej zabiegów do uzyskania porządanego efektu, a sam komfort zabiegu jest zdecydowanie wyższy. Zgodnie z wynikami badań nasz laser daje skuteczność działania na poziomie 98,8%.
Zabiegi przy użyciu naszego lasera są całkowicie bezbolesne. Jest to jedyne z urządzeń dostępnych na świecie, które ma wbudowany mechanizm ciągłego monitorowania temperatury skóry z automatycznym przerywaniem impulsu po osiągnięciu niebezpiecznego poziomu, dzięki czemu zabiegi te są znacznie bezpieczniejsze i mniej odczuwalne niż zabiegi przy użyciu standardowych technologii takich jak IPL czy E-light. W przypadku naszego lasera nie ma możliwości wywołania poparzeń.
Dodatkowo urządzenie to posiada certyfikat FDA, co jest gwarancją najwyższej jakości i skuteczności.
Depilacja laserowaŚwiatło PTF penetruje w głąb naskórka do skóry właściwej, gdzie jest selektywnie absorbowane przez melaninę oraz włosy i cebulki włosów. Tworzy się efekt „fototermalny”, energia jest kierowana do korzenia włosa, podnosząc temperaturę melaniny błyskawicznie i doprowadzając do jej rozkładu. Dzięki temu zjawisku uzyskany jest efekt usunięcia owłosienia. Warto również zauważyć, iż zgodnie z wynikami badań nasz laser daje skuteczność na poziomie 98,8%.
Kto może skorzystać z depilacji ?• Osoby, które chcą pozbyć się nadmiernego owłosienia w celach kosmetycznych, bądź na skutek zaburzeń hormonalnych / endokrynologicznych (z założeniem, iż zaburzenie zostało ustabilizowane bądź wyleczone),
• Osoby, które chcą pozbyć się objawów wrastania włosów,
• Pacjenci z wrażliwą, bądź nadwrażliwą skórą, u których pojawiają się zaczerwienienia na skórze po innych metodach depilacji,
• Zarówno KOBIETY jak i MĘŻCZYŹNI
PRZED zabiegiem NALEŻY:• Zrezygnować z opalania skóry (odstęp min. 3 tygodnie)
• Zrezygnować z depilacji danej partii woskiem, depilatorem, pęsetą, kremami (odstęp min. 3 tygodnie)
• Zrezygnować ze stosowania leków i zabiegów złuszczających na danej partii (odstęp min. 1 tydzień)
• Ogolić skórę danej partii (w tym samym dniu lub dzień wcześniej)
• Umyć i osuszyć skórę oraz zrezygnować z nakładania dezodorantu (bezpośrednio przed zabiegiem)
* Nie należy stosować leków światłouczulających (np. tetracykliny)
W pierwszej kolejności przeprowadzimy "wywiad", który pozwoli zorientować się w stanie zdrowia pacjenta, by upewnić się czy nie ma istotnych przeciwwskazań. Wyjaśniamy również istotę zabiegu, ocenimy zmiany kwalifikujące się do usunięcia oraz informujemy o realnych efektach jakie zabieg może przynieść, a także o skutkach ubocznych. Pacjent wypełnia kartę zabiegu oraz w razie konieczności wykonywana jest dokumentacja fotograficzna (poufna).
Należy wiedzieć że:Włosy nie rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło PTF. Pozostałe włosy są w fazie "uśpienia", która ma różne okresy trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa. Dlatego też, aby usunąć większość owłosienia zabiegi muszą być powtarzane minimum 6-8 razy co 4 tygodnie.
Najnowsze badania mówią, iż uzyskiwana redukcja jest zwykle w granicach 98%, przy czym pozostałe włosy są bardzo często tak zminiaturyzowane zabiegiem, że pozostają praktycznie niewidoczne. Co ok. 2 lata należy przeprowadzić jeden zabieg przypominający w celu podtrzymania efektów.
PO zabiegu NALEŻY:• Zrezygnować z opalania (min. tydzień)
• Zrezygnować z przyjmowania środków zwiększających reakcję na światło (np. niektóre antybiotyki, rośliny: dziurawiec, nagietek)
• Bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydeł, dezodorantów i antyperspirantów na bazie alkoholu
FotoodmładzanieW wyniku działania światła lasera dochodzi do aktywizacji fibroblastów, następuje proces skracania i przebudowy włókien kolagenowych, zostaje pobudzona produkcja nowego kolagenu. Dzięki temu skóra odzyskuje dawne napięcie, jędrność i elastyczność . Jednocześnie w tym samym czasie, efekt „fototermalny” wytworzony przez światło PTF wspomaga mikrocyrkulację oraz ukrwienie. Dzięki tym wszystkim zjawiskom uzyskujemy efekt odmłodzenia skóry.
Dodatkowo zmniejszają się rozszerzone pory, zabarwienia i zmiany naczyniowe ulegają rozjaśnieniu, dzięki czemu koloryt skóry zostaje wyrównany. Uporczywe zmarszczki i bruzdy mimiczne zostają wygładzone. Znikają również cienie pod oczami, które nadają twarzy starszy, zmęczony wyraz. Fotoodmładzanie jest również metodą leczenia skóry. Światło może kompleksowo wspomóc terapię zmian naczyniowych i zmian pigmentowych takich jak przebarwienia, pieprzyki i piegi, plamy posłoneczne i starcze. To również doskonały sposób na pozbycie się rumieńców i trądziku różowatego.
Pierwsze efekty można zauważyć już 3 tygodnie po pierwszym zabiegu. Zalecane są przerwy ok 2 - 3 tygodni, by w sumie wykonać od 6 do 8 zabiegów. Później dla podtrzymania efektów zabiegi fotoodmładzania można powtarzać co kwartał.
Usuwanie przebarwieńPrzebarwienia powstają w wyniku zaburzonego wytwarzania i rozmieszczania melaniny w skórze. Nadprodukcja tego barwnika skóry objawia się najczęściej w postaci różnej wielkości plam i plamek na twarzy, szyi, dekolcie, rękach i plecach. Plamy mogą mieć różne wysycenie kolorem jednak zmiany zawsze nasilają się pod wpływem ekspozycji na promienie UV. Dlatego opalanie się jest stanowczo niewskazane przy pierwszych objawach zaburzonego wytwarzania melaniny.
Światło PTF działa selektywnie na miejsca problemowe, naświetlając i likwidując pigment tylko w chorobowo zmienionych miejscach, nie wpływając przy tym na zdrową skórę. Laser usuwa piegi, plamy posłoneczne i soczewicowate, leczy plamy potrądzikowe, wątrobowe, a także przebarwienia w wyniku zażywania leków fotouczulających. Zabiegi usuwające przebarwienia zaleca się także w przypadku pojawienia się ostudy a nawet przebarwień powstałych po zapaleniu tkanek. Nakierowana energia świetlna jest wychwytywana przez przebarwione miejsca. W wyniku podgrzania, komórki zawierające nadmiar melaniny, ulegają zniszczeniu. Bezpośrednio po zabiegu przebarwienie staje się ciemniejsze, by następnie ulec złuszczeniu i zanikowi. Najlepsze rezultaty można uzyskać po przeprowadzeniu od 4 do 6 zabiegów w odstępach co ok.3 tygodnie.
Terapia sPTF+ działa objawowo. Nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji i pojawiania się nowych przebarwień. Stąd po ekspozycji na promienie UV, zmiany mogą się odrodzić lub powstać w innym miejscu. Dlatego też osobom narażonym na powstawanie przebarwień zaleca się sumienną profilaktykę: używanie kremów z wysokim i bardzo wysokim filtrem (minimum 30 SPF) oraz w miarę możliwości unikania bezpośredniej ekspozycji na słońce.
Zmniejszanie rumienia/ naczynekLaser stanowi skuteczny środek w likwidacji zmian naczyniowych na twarzy i ciele, powoduje rozjaśnianie, a po kilku zabiegach całkowitą ich likwidację. Im skóra jest jaśniejsza, a naczynia wyraźniejsze tym następuje lepszy i szybszy efekt działania. Najlepsze wyniki uzyskujemy w usuwaniu zmian naczyniowych o charakterze zlanego rumienia lub zmian naczyniowo-zapalnych, z jakim mamy do czynienia np. przy trądziku różowatym.
Spektrum światła emitowane przez laser wnika w skórę i jest absorbowane przez naczynia krwionośne (hemoglobinę) w tkankach, zwężając je, rozkładając rozbite kapilary i barwniki, co w efekcie likwiduje rozszerzenie tętniczek końcowych, trądzik różowaty. Dzięki tej technologii naczynie krwionośne zostaje zniszczone od wewnątrz, nie uszkadzając tkanek otaczających. Po pewnym czasie organizm samoczynnie usuwa zbędne pozostałości po naczynkach. Nie jest to obciążające dla metabolizmu. Pojedyncze zmiany można usunąć już w trakcie jednej wizyty. Leczenie większych skupisk wymaga większej liczby sesji. Rozległe sieci popękanych naczynek wymagają od kilku do kilkunastu sesji w odstępach kilkutygodniowych. Szczegóły terapii ustala i wyjaśnia kosmetolog podczas konsultacji. W rozmowie określana jest ilość, średnica, kolor naczynek oraz głębokość ich położenia.
Leczenie trądzikuNasz laser jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych w leczeniu trądziku. Specjalne spektrum światła PTF absorbowane jest przez porfirynę (substancję wydzielaną przez bakterie) precyzyjnie atakując bakterie wywołujące trądzik. Najlepsze rezultaty są uzyskiwane dzięki optymalnej energii oraz długości nagrzewania skóry. Terapia impulsami o wysokiej energii przyśpiesza gojenie się ranek i wyprysków oraz zapobiega powstawaniu nowych. Ponadto światło PTF obkurcza rozszerzone pory i wyraźnie spłyca blizny, powstałe w wyniku nieprawidłowo leczonych wyprysków i krostek. Skóra po leczeniu jest wyraźnie w lepszej kondycji, ma zdrowy i równy koloryt, nie przetłuszcza się. Terapię laserem poleca się osobom cierpiącym z powodu trądziku młodzieńczego, pospolitego, różowatego. Zabiegi wykonuje się w odstępach 1-2 tygodni. Ilość zabiegów, uwarunkowana jest kondycją skóry.
Aby zabiegi laserem były skuteczne, zaleca się odpowiednio przygotować do nich w domowym zaciszu. Należy także odstawić kremy zawierające: retinol, witaminę C lub kwasy owocowe, ponieważ mogą uwrażliwić skórę. Na dwa tygodnie przed pierwszym zabiegiem należy unikać promieniowania UV, ponieważ mocno opalona skóra ma większa absorpcję energii świetlnej. Tydzień przed zabiegiem zaleca się odstawić wszelkie leki i zioła fotouczulające takie jak dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp. Nie poleca się również pić soków z beta karotenem. Zaleca się stosowanie kremów z filtrem minimum 30 SPF przez następne 2 tygodnie. Pomimo, że zabiegi przy użyciu naszego lasera są bezpieczne i bezbolesne, istnieją przeciwwskazania, które wykluczają lub ograniczają przeprowadzenie zabiegu., dlatego też przed zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad medyczny. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje.